Today's young people

11. října 2013 v 21:00 | Týna |  Co se mi honí hlavou

Píšu první článek do rubriky "my thoughts" (pořád se s tím opakuju), na téma "Today's young people", což v překladu znamená "dnešní mládež". Napadlo mě tohle téma, protože se dnešní děti chovají strašně, podle mě, ale je to jen můj názor, někomu se líbit nemusí. Bude to souviset s facebookem, kouřením, alkoholem a také se sebepoškozováním. Doufám, že vám nebude vadit, když budu přidávat články "mé názory na..". :)
1. Facebook
Upřímně, nechápu ty 10ti až 12ti letté holčičky (ano, jsou to ještě děti), které si píšou na zeď facebooku, jak jsou nešťastný, když je někdo opustil a že je ten dotyčný zklamal. 'napsala jsem holčičky, protože kluci tohle většinou nepíšou.' + K tomu jak jsou nešťastně zamilovaný, na zdi je přes milion zamilovaných statusů a pochybuji, že by je psala nějaká 15ti až nevim kolikati lettá holka. Já osobně ještě kluka neměla, a to važně, jsem za to ráda, že na něj čekám tak dlouho, protože si chci prostě počkat (jo je mi 14), nestydím se za to.

2. Kouření a alkohol
Kouření a alkohol jsem dala dohromady, jelikož to se sebou souvisí. Holky i kluci (a není jim třeba ani patnáct, na tož osmnáct), tohle provozují v dost brzkém věku a to mluvím z vlastní zkušenosti. Mám kamarádku (měla jsem), která začala kouřit asi ve 12ti letech a pokračuje v tom do dnes. Teď vykouří asi krabičku za den, takže celkem dost! Prý jim to pomáhá zapomenout na problémy a na mindráky, které mají. Osobně si myslím, že to je jen v jejich hlavě a měli by s tím přestat. Vím že se říká "užívejte života", ale to přeci jde i bez alkoholu a kouření ne?

3. Sebepoškozování
Nerozumím moc lidem, kteří se sebepoškozují. Jasné, říkají, že jim to pomáhá, ale fyzickou bolestí neutiším tu psychickou, vždyť to ani nejde. Hned se to vrátí zpátky a oni si jdou udělat další jizvy. Ještě k tomu, když to dělají kvůli trápení se v lásce. Nechápu, proč se třeba řezají kvůli někomu, kdo jim za to nestojí. Nikdo vám (jim) nestojí za to, abyste ubližovali sami sobě. To mi věřte!
Pochopila bych, kdyby měli nějaký velký problémy, kvůli tomu, že se rodiče hádají, jeden z rodičů přichází domů opilý, šikana v rodině atd... Mohla bych vyjmenovávat do "alelůja". Ale kvůli lásce? To mi hlava nebere, pardon.

4. Chování
Nejlepší na konec.
Dnešní děti se taky chovají dost, jak to napsat, namachrovaně. Například, učitel jim třeba něco řekne a on/ona se s ním začne hádat kvůli tomu, že nechce jít k tabuli. Nebo když projde nějaký dospělý a oni hnedka něco začnou nadávat, to jsem taky párkrát zahlédla. Nedokážu rozumět jim, ani nikomu kdo se takhle chová k ostatním. Také si myslí, že jsou stvořitelé světa, ale já si jen myslím, že toho mají v hlavě trošičku víc v nepořádku než obvikle. K tomu se radši vyjadřovat nebudu, protože bych tu byla dlouho, ale snad vám stačí tohle "menší" shrnutí. :)


Jaký máte názor vy na dnešní mládež?


 


Komentáře

1 Izii Brush Izii Brush | Web | 19. října 2013 v 12:26 | Reagovat

konečně normální a dobře vychovaní člověk, který to vidí jako já! :D .. buď na sebe pyšná. takových lidí je málo! :D .. Je mi 16 piju jen občas, ano kouřim, ale né teď protože jsem nemocná a ještě tak měsíc minimálně kouřit nebudu :D ale nechápu 13ti leté děti proč se řežou, jak můžou chlastat a kouřit.. nepochopim.. al e bude to všechno jen horší.. no jsem jendou zvědavá na své děti :D .. dobrý článek ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama