Leden 2015

Odcházím?

30. ledna 2015 v 22:41 | Celline Gautier
Ahoj všichni,
pro někoho s Vás mám dobrou zprávu a pro někoho zase špatnou zprávu. Nicméně, odcházím z tohoto blogu, nebudu jej mazat, protože všechny ty vzpomínky a úžasný komentáře od Vás nejdou jen tak zmačkat a zahodit do koše jedním kliknutím. Rozhodla jsem se založit si blog na doméně blogger.com. Nastudovala jsem všemožné návody a články, kde vysvětlují co a jak, myslím, že jsem něco málo pochopila. Článek, proč se stěhuju na blogspot bude až zítra (na večír) na mém novém blogu. Vím, že většina z Vás nemá ráda blogspot, ale po prozkoumání této domény jsem zjistila, že to není až tak složité a komentáře můžete psát jak anonymně, tak s URL odkazem svého blogu, i když jste na blog.cz, nastavila jsem to tak, aby to šlo komentovat všem a ne jen těm, kteří mají google+ a podobné účty. Loučím se s Vámi, kdo ví, třeba se sem vrátím, protože mi blogspot nebude vyhovovat, zatím ale budu tam. Slečny ze spřátelených blogů určitě v blízké době informuji o tom, jestli budou chtít zůstat SB.

http://gautiers-kingdom.blogspot.cz/


Jak (ne)organizuji svůj šatník

28. ledna 2015 v 19:22 | Celline Gautier |  Oblečení, móda

článek:

JAK (NE)ORGANIZUJI SVŮJ ŠATNÍK


Nedávno jsem se zaregistrovala na Vinted, kde na mě vyskočil článek "Jak (ne)organizuji svůj šatník". Na první pohled mě zaujal, tak Vám ho sem dávám, abyste si jej mohli přečíst. :)

Veškeré nákupy na EBAY(i)

26. ledna 2015 v 20:35 | Celline Gautier |  Nákupy

Dlouho slibovaný článek o tom, co jsem si koupila na Ebayi. Závislost na nákupech na Ebay se vyvine rychle. Vidíte náhrdelník za 20kč s poštovným zadarmo a musíte jej mít. To samé s čímkoli jiným, ale na tomto e-shopu nemůžete mít levnou věc s nejlepší kvalitou, co dlouho vydrží. Mám s tím už nějaké zkušenosti a tak bych se s vámi chtěla podělit o své nákupy.Pocit k nezaplacení

25. ledna 2015 v 13:53 | Celline Gautier |  Zápisky z mého života


Varování: pokud nemáte rádi články, kde si vylévám srdce, NEČTĚTE TO.


RECEPT: Banánové placičky s jogurtem a ovocem

24. ledna 2015 v 19:01 | Celline Gautier |  Zdravé recepty

INGREDIENCE:

4 vejce
2 banány
2 lžice medu
8 lžic ovesných (jemných) vloček
6 kapek mandlového aroma
olej

Předchozí design: Zima

21. ledna 2015 v 20:16 | Celline Gautier |  Předchozí designy

*ironický hlas Samozřejmě nejchytřejší Týna, dělala designy na blog (teď nastavený) a dala menu doprava, doufám, že si na to zvyknete, nejspíš ho v nejbližší době vyměním, pokud najdu někoho ochotného, kdo by mi pomohl udělat design.
Stará klasika Photofiltre, u mě nic jiného nečekejte. Směsice světlounce žluté a skoro až vínové barvy se mi zalíbila a tak jsem zaexperimentovala.

Líbí se Vám nový design?
Koho byste mi mohli doporučit na tvorbu designů?


6. Obrázek tvého dnešního účesu.

21. ledna 2015 v 17:01 | Celline Gautier |  Challenge 30 otázek
Konečně jsem nějaký den měla účes do 30-ti otázkové výzvy, který je trošku pracný a ne obyčejné, rozpoštěné vlasy až do půlky zad. Dva zapletené rybí copy. Vypadala jsem sice jako "Mánička", jak se u nás doma říká, ale jsem ráda, že jsem konečně udělala nějaký povedenější účes. Na fotce mám vlasy rozcuchané, ale fotila jsem obrázek až po škole.


Jen na skok.

20. ledna 2015 v 21:08 | Celline Gautier |  Zápisky z mého života
Ahoj, omlouvám se za nepřidávání článků, poslední dva týdny jsou poměrně hektické tím, že píšeme samé písemky a učitelé se nemohou nabažit zkoušení a rozdávání známek. Tenhle týden nejspíš taky nebudu zázrakem aktivní, ale příští týden po uzavření známek můžete očekávat články. Stejně tak se omlouvám slečnám, které mají se mnou spřátelené blogy, že neobíhám každý týden, ale jakmile bude čas, tak se na to vrhnu, nebojte.

•○•

Ale k tématu.
Rozhodla jsem se pro nový design blogu, ale je tu problém, že nemám inspiraci na vzhled blogu, takže bych se Vás ráda zeptala, koho byste mi doporučili? Kdo dělá pěkné kvalitní designy? Popřípadě můžete doporučit i sami sebe, pokud děláte grafiku. Prohledávala jsem internet, ale u většiny blogů už mají objednávky uzavřené, tak jsem se rozhodla obrátit na Vás s touto menší prosbou.

•○•

Se zdravým životním stylem jsem odstartovala na novo. Podporuje mě dokonce už i mamina a sestra, které se mnou jí zdravěji, neříkám, že někdy nezhřeším, ale pár týdnů už jsem se nedotkla ani kostičky čokolády a to se dá u mě co říct, když jsem pokaždé prohledávala špajzku a skříňky, jestli náhodou nemáme něco sladkého nebo na slanost bramburky, které mimochodem taky už hodně omezuji.

•○•

Jsem ze sebe nadšená, co se týče tělocviku, učitelka mě chválí za to, že se snažím. A doma jsem se pochlubila, tak tady musím taky, vyšplhala jsem na lano, poprvé jsem to zkoušela před učitelkou (před učitelkou vždycky znervózním a nejde mi absolutně nic z tělocviku) a hnedka jsem to dala, tak skvělý pocit, že cvičení není na nic a na svém těle i vidím menší výsledky. Matematika se řítí přímou rychlostí dolů, jsem zvědavá, jak dopadnu, vždycky počítám příklady složitě a pozdější zjištění mé chybovosti nad primitivností testu je k nezaplacení, to mi věřte. Začala mě zajímat chemie, co se často nestává, o fyziku se zajímám čím dál více a stejně tak i literatura, která je mým nejméně oblíbeným předmětem, trochu si protiřečím co?

•○•

Pro informaci, z ebay mi přišly už tři kryty na mobil, post-it nálepky (ano i takové blbosti odtamtud mám, ale byly za 10kč a u nás jsem je nesehnala, co je podezřelí, určitě je budou prodávat až teď, co mi přišly, takhle to je vždycky), rukavice a čepice, všechno přichází nějak rychle *ťuk *ťuk (musím si zaťukat, abych to nezakřikla).

•○•

Pro dnešek nejspíš vše, já jsem ráda, že jste článek dočetli až do konce, budu ráda za pomoc v komentářích při druhém odstavci. Děkuji moc!


CÉLLINE GAUTIER


Knižní výzva 2015

11. ledna 2015 v 21:17 | Celline Gautier |  Knihy
Na většině blogů jste si mohli všimnout, že probíhá Knižní výzva od Ells. Nejsem vyjímkou a přidávám se k ostatním. Předešlý rok jsem moc nečetla, ale tím chci rok 2015 změnit, musím začít číst, nejhorší ale je, že některé knížky v knihovně neseženu a budu si je muset stáhnout elektronicky, nemám ráda čtečky a nebo jenom čtení z mobilu, to mi knihu nenahradí.
Mám pocit, že nejvíce knih přečtu o letních prázdninách, nikam nejspíš nebudu chodit, protože za prvé, nikdo mě nikam nezve a za druhé, nerada chodím na koupálka, protože to je vždy jen vyvalování se na dece a do vody se za tu dobu jde jen na půl hodinku. Sice budu mít brigádu, ale to jen od 5h do 13h (někdy možná ten přesčas bude), ale odpoledne je vždycky nálada na knížku. Nemám ani zdání, jaké knihy si chci přečíst, ale mám naplánované, že si zítra už tři půjčím, protože vypadaly hodně zajímavě. Třeba mě to i dokope ke knížkám, které máme mít do čtenářského deníku. Rozhodla jsem se, že přečtu 40 knih, na víc si zatím netroufnu..

Já a učení

11. ledna 2015 v 15:54 | Celline Gautier |  Co se mi honí hlavou
Místo toho, abych se učila tu sedím u počítače a píšu článek. Skvělé. Omlouvám se, pokud v týdnu nebudou články, ale čeká mě spousta písemek, zítra technické vybavení, fyzika, angličtina a možná i matematika + odpoledne ještě volitelná němčina, v úterý nejspíš zkoušení z chemie a přezkoušení z literatury (písemka dopadla nejspíš za 5) a další dny to nebude o moc lepší, naštěstí je tu středa, ve kterou máme jen pět hodin, díky bohu za to.
Jsem taková, že se vůbec nesoustředím na věci okolo sebe. Mám svůj "vlastní svět", představuji si, co se může v jednu chvíli stát, ale nikdy se to stát nemůže. Když se učím neumím se zaměřit na ten text, přečtu si kousek, ale najednou začnu přemýšlet o něčem jiném, nejspíš bych měla někam zajít, zním jak blázen. Po chvilce učení mě začne popadat úzkost a chce se mi až brečet z toho, jaká jsem a lituju se místo toho, abych se aspoň snažila učila.
Pokud bych měla dělat referát, nevadí mi jej napsat, ale vadí mi jej přeříkávat před celou třídou. Jsem taková, že nerada před všemi mluvím. Omlouvám se za "zbytečný" článek, ale musela jsem se vypsat, naštěstí o mém blogu ví ze školy jen jeden člověk (ostatní by o něm taky mohli vědět, kdyby uměli hledat, není to tak těžké zjistit). Už jsou čtyři hodiny, chci vědět, jak to všechno stihnu, učení na fyziku, tvy, mrknout se na matematiku, abych věděla, o co jde, ještě že mi ta angličtina jde, jinak bych na tom byla ještě hůř. Na zítra máme mít ve skupině ještě prezentaci a nedomluvili jsme se, co tam bude, nesnáším skupinové práce, to už to raději zpracuju sama a ať to za mě někdo odprezentuje.